Ekumeniczny jubileusz Znaków Nadziei

W tym roku 35-lecie swojego istnienia obchodzi niemieckie stowarzyszenie „Znaki Nadziei”, które zostało powołane, by nieść pomoc byłym więźniom hitlerowskich obozów koncentracyjnych. Spotkanie zorganizowała Polska Rada Ekumeniczna.

Przedstawiciele „Znaków Nadziei” przebywali w Warszawie od 7 do 9 września. Spotkanie organizowała Polska Rada Ekumeniczna (PRE), która jest partnerem „Znaków Nadziei” w organizacji pomocy dla byłych więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych.

7 września delegacja „Znaków Nadziei” spotkała się z przedstawicielami Polskiej Rady Ekumenicznej i jej Kościołów członkowskich. Kościół Ewangelicko-Augsburski reprezentował bp Jerzy Samiec.

Stowarzyszenie „Znaki Nadziei” („Zeichen der Hoffnung”) powstało w 1977 r. z inicjatywy niemieckich Kościołów ewangelickich. Celem działalności „Znaków Nadziei” jest pomoc ofiarom przemocy narodowego socjalizmu w Polsce, szczególnie byłym więźniom obozów koncentracyjnych. Stowarzyszenie organizuje dla nich wsparcie materialne, wczasy, a także opiekę na starość. W ten sposób chce przyczynić się do budowania wspólnej, lepszej przyszłości w relacjach między Polakami i Niemcami.

Polska Rada Ekumeniczna przyznała wyróżnienia dla Darii Schefczyk i Petera Galetzki, za zaangażowanie w pracę „Znaków Nadziei”.

źródło: Polska Rada Ekumeniczna

zdjęcia Michał Karski: PRE.pl


wstecz